خانواده شیعی » کتابشناسی »

کتاب‌شناسی توصیفی روان‌شناسی خانواده

عنوان: کتاب‌شناسی توصیفی روان‌شناسی خانواده
مولف: علیرضا فاصلی مهرآبادی با همکاری سید حسین حیدری خورمیزی و مصطفی محسنی
مترجم/ محقق:****
ناشر: انتشارات موسسه امام خمینی(ره)
سال نشر: ۱۳۹۶
نوبت نشر: اول
محل نشر: قم

توصیف کتاب‌های علمی و معتبر و معرفی کتاب‌های مفید و کاربردی در زمینه خانواده با نگاه روان شناختی؛ هدف نگارنده از نگارش این کتاب است.

بخش نخست به توصیف کتاب‌هایی در زمینه های «ازدواج و مشاوره ازدواج» اختصاص دارد. در بخش دوم به معرفی کتاب‌هایی با موضوعات «زن، مرد، تفاوت‌های جنسی و روابط خانواده» پرداخته است. کتاب های مربوط به «خانواده و فرزندان» بخش سوم را در بر می‌گیرد.

بخش چهارم به کتاب‌هایی در زمینه «زوج درمانی، خانواده درمانی و مشاوره خانواده» می‌پردازد که بیشترین حجم کتاب ها را این بخش به خود اختصاص داده و در بخش پنجم به کتاب‌های «آسیب شناسی خانواده» را پرداخته است. بخش ششم شامل معرفی کتاب‌های «خانواده و مسائل جنسی» می‌شود.

بخش هفتم کتاب‌های «خانواده، دین و فرهنگ» را تبیین می‌کند. کتاب‌هایی که «سنجش و خانواده» را توصیف می‌کند در بخش هشتم گنجانده شده و در پایان، بخش نهم با عنوان «سایر موارد» به معرفی کتاب‌های غیر روان شناسی مربوط به خانواده پرداخته است.

کتاب «کتاب شناسی توصیفی روان شناسی خانواده» تألیف علیرضا فاصلی مهرآبادی با همکاری سید حسین حیدری خورمیزی و مصطفی محسنی در قطع وزیری با ۵۶۸ صفحه به زیور طبع آراسته شده است.

منبع: خبرگزاری مهر(۹۶/۱۱/۱۶)