زنانی که از ازدواج می‌ترسند!

ما دو گروه زن داریم که به دلیل ترس از انتخاب بد، حاضر نیستند ازدواج کنند:

گروه اول زنانی هستند که منتظر یک فرصت خوب هستند. اینها خیلی خطرناک دارند حرکت می‌کنند. افرادی هستند که زیر نگاه شدید اطرافیان قرار دارند و مسلماً نمی‌خواهند که پس از ازدواجشان بشنوند: اِهه، یارو رو! این همه صبر کرد آخرش با این تحفه ازدواج کرد!

از طرفی بی اعتمادی به در و دیوار و عدم شناخت فاکتورهای صحیح یک نفر قدرت بله گفتن را از آنها سلب می‌کند. آنها یک فرد کاملاً تضمین شده از هر نظر را می‌خواهند. آنها هزینه زمانی گزافی را دارند پرداخت می‌کنند و مسلماً می‌خواهند از این همه هزینه، سودی عایدشان شود و هم چنین مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان بزنند. دخترانی که باید یک چیزهایی را به بعضی‌ها ثابت کنند و برای یک مرتبه هم که شده پوزشون رو بزنند! این گروه باید به چند نکته توجه کنند:

۱-این هزینه سنگینی رو که شما در حال پرداختش هستید باعث میشه که سطح انتظاراتتون بالا بره. شما معمولاً بعد از ازدواج خیلی بیرحم میشین! چون زمانی دیگه برای از دست دادن ندارین و شوهرتون نباید در خوشبخت کردنتون، فس فس کنه! شما شانس هیچ آزمایشی رو بهش نمیدین و اون فرد نگون‌بخت باید تمامی هزینه‌هایی که شما کردید رو سریعاً بهتون پس بده!! مسلماً اگر فرد توانایی کافی برای این مهم نداشته باشه و کسی باشه که درک حسی بلد نباشه شما وی را خواهید کشت!

۲-بدونین هر ثانیه رو که اضافه میکنین، ۶ برابرش شرط انتخاب یک نفر رو سخت‌تر می‌کنین. شما همواره انتظار یک فرد خاص رو دارید… یه خبر بد هم که باید بهتون بدم اینه که اکثراً پیداش نمی‌کنین! واقعیت اینه انتخاب‌های شما بعد از مدتی شروع می‌کنه به کم شدن. بلایی هم که از آسمون ممکنه نازل بشه! اینه که بعد از مدتی، دچار وحشت تنهایی بشین و در نتیجه به اولین کور و کچلی که یک هزارم خواسته‌های قبلتون رو نداره شوهر کنین و مجبورین کلی هم ازش در مقابل تعجب اطرافیان دفاع کنین!

۳-شما از یک فرد معمولی انتظار بیشتری از همسرتون دارید. شما عموماً خودتون رو سرکوب حسی و جنسی می‌کنید. دچار یک افسردگی پنهان می‌شید و نهایتاً همواره منتظرین که فرد مورد نظرتون بیاد و رل فرمان زندگی رو ازتون بگیره تا شما یه نفسی بکشین و دیگه مسؤل رانندگی نباشین! شما می‌خواین کولر رو بزنین و یکم چشماتون رو ببندین و استراحت کنین!

مشکل اینجاست که شوهرتون هم دقیقاً همین مرگش بوده که خواسته ازدواج کنه! حالا اون هم دیگه توان نداره و می‌خواد فرمان رو ول کنه و کنار شما استراحت کنه! خب، حالا کدوم دره رو می‌پسندین که بیوفتین توش؟! زنانی هستند که از مردها متنفر شدن و اگه بتونن نسلشون رو منقرض می‌کنن! اینها کمبود‌ها و ضربات عاطفی و هم چنین نگرش غلطی که به روابط مرد و زن داشتن باعث شده من برای جن هم آرزوی چنین زنانی رو نکنم! البته اینها بیشتر دارن پوست خودشون رو میکنن تا دیگران!

نکته جالب این که اینها در ازدواج موفق به حساب میان! چون تمام موارد احساسی رو بچه‌گانه و روابط زناشویی رو کوته فکرانه می‌بینند و درگیر مسائل مهم‌تری!! هستند غالباً با یک تیکه پاره آجر مثل خودشون ازدواج می‌کنن و این قدر خشک و قفل منطق هستند که حرف هیچ کس رو نمی‌پذیرند و در نتیجه کاملاً راحتند! من خیلی سوال از این گروه دارم ولی چون میدونم دارم آب تو هاون می‌کوبم، حرفی نمیزنم!

منبع: بیتوته