در تلقی عمومی جامعه ما، شب ازدواج و شب زفاف، شب خوشبختی و رسیدن به آرزوهاست، اما شب زفاف شب خستگی هم هست، شب اظطراب و نگرانی است شب سر درد، شب گریه، شب سوزش معده و شب…. و حتی شاید شب بر باد رفتن آرزوها هم باشد.

این که شب زفاف با جایگاهی که در فرهنگ اجتماعی ما دارد و اثرات آن بر زندگی ما این قدر درباره‌اش کم صحبت شده و حتی از دید نویسندگان و دیگر هنرمندان ما هم پنهان مانده خود معمایی است.

شب زفاف در فرهنگ ما فعلا آن زمانی است که دو نفر که چند وقت در تدارک ازدواج بوده اند برای اولین بار زن و شوهر می‌شوند و به صورت رسمی در یک رختخواب می‌خوابند، شب زفاف فقط و فقط یک کار اجباریست. شما و همسرتان باید از ماشین عروس پیاده شوید، به درون خانه بروید و در را ببندید همین! هر کس دیگری انتظاری یه غیر از این داشت، زیاد به حرفش گوش نکنید!

همه ما شب زفاف، خسته هستیم و در این این بحثی نیست. ازدواج ایرانی حداقل یک هفته دویدن و حرص خوردن را به دنبال دارد! همه این‌ها باعث می‌شود که بهترین شب زندگی شما با خستگی و تنش‌های بدنی شروع شود. عروس و داماد یا به اجبار غذا می‌خورند یا اصلا فرصت غذا خوردن پیدا نمی‌کنند و هر دو حالت برای یک نزدیکی خوب مضر است.

پس در این شب زفاف چکار باید کرد؟ احیانا دفعه اولی است که می‌خواهیم نزدیکی داشته باشیم. تاثیر خستگی و اضطراب را می‌دانید؟ برای آقایون این احتمال هست که اندام جنسیشان، دچار نعوظ نشود و در صورت وقوع این امر، اضطراب جند برابر می‌شود و اوضاع بدتر!

در مورد خانم‌ها، این اضطراب باعت خشک شدن مهبل می‌شود که حتی برای خانم‌های کارکشته هم دخول مشکل می‌شود چه برسد به دختری که برای اولین بار می‌خواهد دخول را تجربه کند. پس اولین کار شما، مبارزه با اضطراب است.

در شب زفاف اگر می‌توانید با همسرتان صحبت کنید و بگویید احتیاجی نمی‌بینید که شب اول در اوج خستگی و تنش و اضطراب حتما نزدیکی داشته باشید. صحبت کنید چه قبلا و چه وقتی آخر شب با هم تنها هستید که عاشق عمل جنسی هستید ولی امشب، اجباری در انجام کامل آن ندارید و بهتر می‌بینید که این کار را به فردا یا روزهای بعد موکول کنید که بدن هایتان تازه هستند و فکرتان باز و از نظر زمان، هیچ محدودیتی ندارید.

با این فکر، هم آغوشی را شروع کنید. اگر دوست داشتید تا آخرش بروید و هر جا احساس کردید وقتش نیست متوقف شوید. مهمترین دغدغه مرد باید  راحتی و آرامش همسرش باشد.

یک نکته بسیار مهم در شب زفاف: در اولین تجربه نزدیکی اگر باعث ناراحتی و ناخوشایندی طرف مقابل خود بشوید، این کار مطمئنا از لحاظ روحی و روانی تاثیر بدی روی روابط جنسی آینده شما هم خواهد داشت.

صحبتی با آقا داماد برای شب زفاف

قبل از هر چیز، یادتان باشد که آب یا نوشیدنی دیگری که میل دارید، در اتاق باشد که اگر هر کدام از شما احساس تشنگی کردید، لازم نباشد بروید بیرون دنبال نوشیدنی بگردید.

چون خیلی‌ها شب زفاف به خاطر ترس و تنش و… دهانشان خشک می‌شود و احتیاج به آبی دارند. وارد خانه که می‌شوید قبل از افتادن روی مبل و صندلی، به طرف همسرتان بروید و او را در آغوش بکشید، زیر گوشش بگویید که دوستش دارید و قول بدهید که این زندگی زیبایی را که کنارش شروع کردید، ادامه خواهید داد. همین طور که در آغوشش گرفته‌اید به سمت جایی برای نشستن بروید و کنار هم بنشینید. هم او خسته است و هم شما.

به صورتش نگاه کنید و بگویید که زیباست. هیچ عجله‌ای نکنید، با حوصله باشید و صبور. آرام حجابش را بردارید و عاشقانه به همسرتان نگاه کنید و تکرار کنید که واقعا زیباست. بسیار ظریف دستهایش را لمس کنید سپس آن‌ها را بالا بیاورید و آرام ببوسید. بعد از بوسه، چند لحظه مکث کنید و به خاطره این بوسه فکر کنید.

اگر قبلا با همسرتان نزدیکی داشته‌اید، این کارها را به عنوان یک عروس با او بکنید و اگر نداشته‌اید و دختر از طبقاتی باشد که هیچ وقت با پسری حتی خود شما نبوده، به او اطمینان بدهید تا ترس و اضطرابی نداشته باشد. توجه کنید که زنها نسبت به بدنشان، خیلی حساس می‌باشند پس یک ضرب به سینه‌ها یا جاهای دیگر دست نزنید. اگر خیلی خسته نیستید، با همسرتان بایستید و ایستاده در آغوشش بگیرید؛ این طوری می‌توانید آرام دست‌هایتان را حرکت دهید و پشت بدن همسرتان را نوازش کنید و آرام در گوشش، سخنان عاشقانه، زمزمه کنید.

بقیه مراحل به همین سادگیست. به آرامی همین فضا را دنبال کنید (عاشق باشید و اعتماددهنده به طرف مقابل در هر تماس). کنار هم دراز بکشید و آرام تا حدی لباس‌ها را در بیاورید. همسرتان را تحسین کرده و شهوت انگیزی‌اش را به او یادآور شوید. سانتی متر یه سانتی متر بدن همسرتان را لمس کرده و به آن عادت کنید.

صحبتی با عروس خانم برای شب زفاف

عروس خانم عزیز! شما هم چنین وظایفی دارید و به مرور باید نسبت به داماد شناخت کامل پیدا کنید.

رابطه جنسی لازم نیست حتما دخول باشد. اگر بخواهید یک ضرب سراغ دخول بروید، مثل این است که با زبانی که نمی‌شناسید، برنامه‌نویسی کنید! صبر کنید تا اول چگونگی موضوع را یاد یگیرید. این باعث می‌شود موقع عمل، مقدمات را خوب بدانید.

خلاصه کلام

۱ – تا احساس آمادگی کامل برای کاری نکرده‌اید، وارد عمل نشوید.

۲ – هر لحظه مطمئن باشید همسرتان راحت است ( آقایون بیشتر توجه کنند؛ چون این عمل، اولین بار برای خانم‌ها، خیلی اضطراب‌آورتر است).

۳ – اگر عروس باکره باشد، از پرده بکارت نترسید؛ اگر دخول را درست انجام بدهید، پرده بکارت بدون درد یا خونریزی باز خواهد شد.

منبع: مجله اینترنتی دلگرم با تصرف و تلخیص