عنوان: بچه‌های بهشتی
مولف: جان گری
مترجم/ محقق: نفیسه معتکف
ناشر: انتشارات لیوسا
سال نشر: ۱۳۹۳
نوبت نشر: ششم
محل نشر: تهران

۴۵۶ صفحه

این کتاب شامل چهارده فصل است که به ترتیب با موضوعاتی، مانند بچه‌های بهشتی، چگونه از رهنمودهای پنجگانه استفاده کنیم؛ مهارت‌های جدید تربیتی؛ مهارت‌های لازم برای کم کردن مخالفت‌های بچه‌ها؛ مهارت‌ تربیتی در زمینه بهبود روابط والدین با فرزندان چگونه کودک خود را تشویق کنیم؛ مهارت‌های لازم برای منترل بچه؛ بچه‌ها باهم تفاوت دارند و…

در بخشی از این کتاب نویسنده می‌گوید: در بسیاری از موارد خواندن کتاب بچه‌های بهشتی، مهر تأییدی است بر کارهای درستی که درگذشته انجام می‌دادید، در موارد دیگر به اشتباهات خود پی می‌برید و می‌توانید به بسیاری از سؤال‌های بی‌جواب خود، پاسخ دهید. اگرچه این کتاب نمی‌تواند همه‌ مشکلات شما را حل کند، اما راه‌حل مناسبی برای حل مشکلات کلی شما بیان می‌دارد. شما با خواندن این کتاب می‌توانید به‌گونه‌ای متفاوت و بسیار مؤثرتر از قبل، مشکلاتتان را حل کنید. شما با شناخت بهتر از فرزندانتان، می‌توانید برای سؤال‌هایی که هرروزه با آنها مواجه می‌شوید، پاسخ‌های مناسب بیابید.

کتاب بچه‌های بهشتی برای تربیت کردن فرزندان شما در سنین مختلف مناسب است. مهارت‌ها و نکات آموزشی این کتاب در تربیت بچه‌ها از سنین کم گرفته تا نوجوانی و بچه‌های در سن بلوغ، نیز مؤثر است. حتی اگر شما نوجوانی دارید و اکنون می‌خواهید از آموزه‌های این کتاب در تربیتش استفاده کنید نیز، می‌توانید به‌راحتی این مهارت‌های اساسی را یاد گرفته و آن‌ها را به‌کارگیرید.

من خودم با استفاده از روش‌های جدید تربیتی، متوجه شدم که فرزندانم نسبت به این روش‌ها خیلی زود عکس‌العمل نشان می‌دهند. اگرچه آنها طبق روش‌های غلط قدیمی تربیت‌شده بودند و برای کارهای بدشان تنبیه می‌شدند، اما به کار گرفتن روش‌های جدید برای تربیت کردن آنها بسیار مؤثر واقع شد. با استفاده از فن‌ها و مهارت‌هایی که در این کتاب ارائه خواهد شد، بچه‌ها در هر سنی و هر خانواده‌ای که باشند عکس‌العمل مثبتی به نحوه‌ تربیت کردن شما نشان خواهند داد.

مهارت‌ها و تکنیک‌های ارائه شده در این کتاب برای تربیت کردن همه‌ی بچه‌ها مناسب است. حتی بچه‌هایی که با آنها بدرفتاری یا خشونت شده و یا والدینشان آنها را سخت تنبیه می‌کردند. ناگفته پیداست که این نوع از بچه‌ها، مشکلات رفتاری خاص خودشان رادارند، اما وقتی والدین آنها از روش‌های تربیتی نوین ارائه‌شده در این کتاب استفاده می‌کنند، بهتر می‌توانند ناهنجاری‌های رفتاری آن‌ها را کنترل کرده و مشکلات آن‌ها را حل کنند. مطمئن باشید که اگر از این‌ گونه بچه‌ها واقعاً حمایت کنید و عشق و علاقه‌ی خودتان را نسبت به آن‌ها نشان دهید، آن‌ها به‌راحتی تغییر می‌کنند.

منبع: pmbo.ir