جنس مذکر، به پیچیدگی جنس مونث نیست و اکثر رفتار‌های جنس مذکر، برون‌ریز است و نیاز به کنجکاوی ندارد. سوالی که مطرح است آیا مردان تنوع‌پذیرتر از زنان هستند؟
پاسخ خیر مردان تنوع‌پذیرتر از زنان نیستند بلکه اکثر رویداد‌های زندگی واکثر رفتارها و برخوردارها برای مردان زودتر به عادت تبدیل می‌شود و این گونه می‌توان نتیجه گرفت که مردان، زودتر خسته می‌شوند!
مسلم بدونید یک مرد هر چقدر هم که دارای همسری زیبا، خوش‌اندام و دلربا باشد، بعد از چند ماهی زندگی یا یکی دو سال زندگی، این زن برای مرد خود عادی می‌شود و از نظر ظاهری، تازگی قبل را نخواهد داشت. پس این مطلب، قابل توجه خانم‌هایی که ادعای زیبایی می‌کنند و می‌گویند که شوهرشان به آنها خیانت کرده است. بعد از مدتی مردان از نظر ظاهر شما اشباع می‌شوند، اخلاق و رفتار یک زن، باید به گونه‌ای باشد که در همه حال برای همسر خود تازگی داشته باشد و فقط ظاهر خوب زن برای یک مرد کافی نیست. به همین منظور، توصیه می‌شود همه عشق و علاقه و موهبت خود را به یکباره در چند روز یا چند ماه ابتدای زندگی، رو نکنید.
همیشه مثال آهسته و پیوسته را به خاطر داشته باشید، مردان، تغییرات جزئی را دیر به چشم می‌بینند مثلا شما اگر جای یک گلدان را در منزل تغییر دهید، شاید بعد از یک هفته شوهرتان متوجه این تغییر شود اما اگر رنگ لباس و یا حتی نوع پوششتان را تغییر دهید، خیلی زود متوجه تغییر می‌شوند هر چند شاید اگر عطری که استفاده می‌کنید را تغییر دهید باز متوجه نشوند. پس اگر قصد تغییر یا تحولی دارید، بهتر است تلاش خود را در جهت تغییر بزرگی انجام دهید.
از نظر رفتاری، جنس مردان به گونه‌ایست که ریاست‌طلب هستند و تمایل دارند هیچ موضوعی از آنها پنهان نباشد و ترجیح می‌دهند همسرشان بدون هماهنگی آنها کاری را انجام ندهند.
اگر هر روز موقع استقبال از شوهرتان از یک جمله تکراری استفاده می‌کنید آنرا تغییر دهید. اگر رفتاری از سوی شوهرتان شما را خوشحال می‌کند، نوع ابراز خوشحالی خود را تغییر دهید هر چند تغییر کوتاه، کنار آمدن با آشفتگی و خستگی مردان، یکی از رموز موفقیت برای جلوگیری از تنوع‌پذیر بودن آنهاست به عنوان مثال اگر خواسته‌ای دارید یا می‌خواهید موضوع مهمی را مطرح کنید، از گفتن حرف‌های حاشیه‌ای بپرهیزید، چرا که مردان، از این گونه حرفها زود خسته و عصبی می‌شوند.
از نظر روابط جنسی، کلا مردان همسری مطیع را خواهان می‌باشند. رفتار‌های جنسی خود را تغییر دهید. سعی کنید در روابط جنسی، تغییر ایجاد کنید به عنوان مثال زمان انجام رابطه، مکان انجام آن، پوزیشن‌های آن، حرف‌هایی که ردو بدل می‌شود. رابطه جنسی کلیشه‌ای چند دقیقه‌ای، آنچنان تاثیر مثبتی به همراه ندارد. سعی نکنید در رابطه جنسی مثل یک ماشین باشید یعنی فقط ابزاری برای ارضای جنسی باشید بلکه از نظر روحی هم باید شوهر خود را ارضاء کنید البته این مسئله نیز متقابله.
اگر با شوهرتان مشکلی دارید، آنرا مطرح کنید تا زودتر حل شود. یک زن افسرده حال و غمگین، باعث می‌شود تا شوهر آن زن، دیرتر به منزل برود در عوض یک زن شاد و خوشرو و خوش برخورد، باعث می‌شود تا شوهرش برای رفتن به منزل، لحظه شماری کند. کلا در خانه، محیطی جذب‌کننده برای همسر خود فراهم آورید تا مردان هیچ کجا به جز منزل و در کنار شما احساس آرامش نکنند. مردان از زنان نق نقو بیزارند، مردان، عاشق احترام هستند. در بیرون از منزل جلوی دیگران، با شوهر خود با احترام سخن بگویید البته این مسئله متقابل می‌باشد.

از گیردادن‌های بیخودی پرهیز کنید
ظاهری خوب برای همسر خود داشته باشید، یعنی در منزل آرایش کنید، مو‌های آشفته و پریشان خود را آراسته سازید، مدل موی خود را تغییر دهید و از او بپرسید از چه مدل مویی یا چه طرز آرایشی خوشحال‌تر می‌شود. هر چند وقتی، آنها را مشت و مال دهید. فراموش نکنید اگر زنی تمام این کار‌های را برای شوهر خود انجام دهد، به نوعی برای خودش این کارها را انجام داده است! چرا که اگر مردی چنین همسری داشته باشد، از هیچ تلاشی برای خوشبختی وی کوتاهی نخواهد کرد.
طوری با شوهر خود برخورد نکنید که انگار وی، وسیله‌ای برای تولید اسکناس برای شما می‌باشد. سعی کنید باری از دوش وی بردارید نه این که خود، مشکلی بر روی مشکلاتش باشید. توجه داشته باشید این شمایید که باعث می‌شید شوهر شما سراغ روابط نامشروع نرود یا به فکر همسری دیگر نباشد که پاسخگوی آن دسته از نیاز‌هایی باشد که شما نتوانسته‌اید آنها را تامین کنید. به نوعی در یک کلام، متفاوت باشید؛ شوهر خود را غافلگیر کنید.

منبع: میگنا