خانواده شیعی » ازدواج » همسرداری »

چگونه به همسرتان نزديکتر شويد؟

 چه طور مى شود برخى از زوج ها سال ها با عشق وعلاقه کنار يکديگر زندگى مى کننى واز کر کنا هم بودن احساس خرسندهستند ؟بهتر است بايد بدانيد زوج هايى که عاشق يکديگرند وبه اصطلاح براى هم مى ميرند در زندگى خود تکنيک هايى را اجرا مى کنند که متاسفانه ديگران از آن بى خبرند. آنان هر لحظه از زندگى خود را به دنبال يافتن راه هاييهستند تا بيشتر به هم نزديک شده وعشق ومحبت شان نسبت به يکديگر بيشتر شود.هنگامى که بهزوج هاى موفقو خوشبخت مى نگريدبه زودى در مى يابيد همه آن ها براى داشتن يک رابطه عاشقانه دست روى دست نمى گذارند، با تمام وجود تلاش مى کنند وهمواره شعله عشق را در قلب يکديگر روشن نگه مى دارند. در اين جا به بعضى از تکنيک هايى که اين زوج ها در زندگى مشترک خود به کار مى گيرند، توجه کنيد:

1-عاشق يکديگر هستند.

رابطه اين زوج ها بسيار عاشقانه وصميمى است و بدون هيچ گونه چشم داشتى به يکديکر عشق مى ورزند.اغلب آن هاعلاوه برآن که شريک زندگى هم هستند مانند يک دوست و رفيق صميمى با يکديگر بر خورد مى کنند. در بيشتر موارد رفتار، منش،احساسات،افکار،علايق وسرگرمى هاى مشابهى نيز دارند. از با هم بودن کاملا لذت مى برند و بدون هيچ گونه شک وترديدى خيلى روشن وواضح ابراز احساسات مى کنند وعلاقه قبلى خود را نسبت به طرف مقابل به زبان مى آورند. بنابراين چنين رابطه اى دوستانه و صميمى اى راه را براى يک زندگى عاشقانه هموار خواهد کرد.

2-براى هم وقت مى گذارند.

على رقم همه کارهايى که با هم دارندمانند شغل،فرزندان و…باز هم اولويت اول زندگى آن ها همسرشان بوده وروزانه وقت خاصى را به يکديگر اختصاص مى دهند.شايد مقدار زمانى که با هم هستند زياد نباشد ولى آن چه اهميت داردکيفيت رابطه آن هاست. آن ها ازحداقل زمان بيشترين نتيجه گيرى را مى گيرند.بنابراين رابطه عاطفى بين آن ها دو چندان خواهد شد.

3-با يکديگر به خوبى بر خورد مى کنند.

زوج هاى موفق مى دانند چگونه نظرات خود را بيان کرده و چه طور اختلافات شان را ابراز کنند، بدون آن که طرف مقابل خود را ناراحت کرده وباعث رنجش اوشوند. آن ها نسبت به يکديگر خشمگين و عصبانى نمى شوند و با هم سازگار هستند. به گفته ها و صحبت هاى همسر شان با دقت گوش مى دهند، يکديگر را کاملا درک مى کنند و در همه حال تکيه گاهى مطمئن براى ترس ها، نيازها وخواسته هاى هم هستند.

بنابراين براى داشتن رابطه اى سالم، ابتدا بايد بدانيد چگونه با يکديگر صحبت کرده و ارتباط بر قرار کنيد. تنها در اين صورت است که همسرتان حالت تدافعى به خود نمى گيرد، شما رادرک مى کند و در نهايت مى تواند از خواسته ها و نيازهاى شما مطلع شود.

4-خود را دوست دارند.

اگر مى خواهيد کسى شما را دوست داشته وعاشق تان باشد ابتدابايد خودتان را دوست داشته باشيد. مطمئن باشيد تا وقتى که خود را مستحقق “دوست داشتن”ندانيد هيچ کس قادر نيست به شما علاقه مند شود. اگرهم اين اتفاق بيافتد به زودى آتش او فرو کش خواهد کرد. هنگامى که شما به خود مطمئن نيستيد واعتمادبه نفس لازم را نداريد، بعد از مدتى گرفتار احساسات منفى از قبيل حسادت، بد بينى و. .. شده و سرانجام باعث فروپاشى رابطه تان مى شود. اعتادبه نفس به طرف مقابل نشان مى دهد شما فردى توانا و قدرتمند هستيد وکاملاًبا ميل و رغبت در کنار او زندگى مى کنيد و هيچ چيز ديگرى شما را مجبور به حفظ اين رابطه نکرده است.

5-دستان يکديگر را مى گيرند.

با لمس کردن، پيامهاى زيادى مانند عشق، دوستى، صميميت، اطمينان وحمايت. ..را مى توانيد به همسرتان انتقال دهيد. همه افراد بشر براى داشتن روحيه سالم و شاد نياز به اين دارند که مورد محبت واقع شوند. لمس کردن مى تواند فشار خون را پايين بياورد و نوعى ماده شيميايى درمغز توليد کند که باعث ايجاد پيوندى عميق تر شده وشما را از لحاظ عاطفى هر چه بيشتر به يکديگر نزديک تر کند. با بکار بردن اين تکنيکهاى ساده ولى بسيار مهم مى توانيد بهتر يکديگر را درک کنيد، بيشتر به هم نزديک شويد وبالاخره به يک زندگى عاشقانه وشاد دست يابيد. از همين لحظه اين تکنيک ها را امتحان کنيد تا شاهد نتايج شگفت آور در زندگى تان باشيد .

مترجم :مهتاب على مرادى

منبع:سايت راسخون