خانواده شیعی » ازدواج » همسرداری »

ويژگى هايى که همسرتان دوست دارد

خيلى سخت است كه بتوان بر طبق خصوصيات اخلاقى كه جنس مخالف آنها را مى پسندد رفتار كرد. معمولاً هنگاميكه زمان ملاقات فرا مى رسد، خانم ها از هر نظر به خودشان مى رسند، اما در مقابل آقايون همان چهره خسته و عرق كرده باشگاه را ترجيح مى دهند. نكته مهمى كه آقايون نبايد هيچ گاه از نظر خود دور كنند اين است كه خانم ها هميشه آنطور كه وانمود مى كنند، نيستند و هيچ گاه حقيقت چيزهايى را كه دوست دارند در همسر خود ببينند را به زبان نمى آورند. شايد برخى از خانم ها نسبت به بعضى از خصوصيات اخلاقى همسرشان دل خوشى نداشته باشند و هميشه از او ايراد بگيرند و به او غر بزنند؛ اما بد نيست كه در اين قسمت از برخى خصوصياتى كه مى تواند يك خانم را همواره علاقمند به شوهرش نگه دارد نيز چيزهايى بدانيم. شايد خانم ظاهراً از تعدادى از رفتارهاى بخصوص آقا رضايت نداشته باشد، اما واقعيت اين است كه او در باطن خود، از زور خوشحالى در حال انفجار ميباشد. تعجب آور است؟!

اين مقاله را بخوانيد تا ببينيد كداميك از رفتارهاى “مردانه” تان حس علاقه همسرتان را بر مى انگيزد و براى تغيير آنها مجددا فكر كنيد.

1- مرد مردها

هر چند خانم ها ادعا مى كنند كه از مردهاى مرتب و تميز و شيك پوش خوششان مى آيد، اما گاهى اوقات اگر با لباس هاى ورزشى كج و كوله جلوى آنها ظاهر شويد، غذا را بدون رعايت آداب ويژه بخوريد، و در كوچه فوتبال بازى كنيد، شايد به نظر خانم ها خيلى جذاب تر هم جلوه كنيد. او بدش نمى آيد كه هر چند وقت يكبار براى نجاتش تلاش كنيد، و يا اگر از عهده تعمير برخى وسايل بر مى آييد اين كار را انجام دهيد، و يا حتى با دوستان خود گپ بزنيد. يك خانم با يك آقا قرار نمى گذارد تا بر سر اين موضوع كه كدامشان كفش ها و يا موهاى شيك ترى دارند با او به رقابت بپردازد؛ بلكه اين تفاوت هاى موجود ميان شما دو نفر است كه منجر به اتصال هر چه بيشتر شما به هم مى شود. البته نبايد فراموش كنيد كه زمانيكه براى مشاهده تئاتر و يا صرف شام به بيرون مى رويد، او از شما انتظار دارد كه لباسهاى مناسب و آراسته اى به تن كنيد، اما در عين حال بايد در نظر داشته باشيد كه در بقيه ساعات بيشتر از حس مردانگى شما لذت مى برد – هر چند اين امكان وجود دارد كه هرگز به اين موضوع اعتراف نكند- هميشه لازم نيست شيك ترين لباس ها را به تن كنيد و درهاى مختلف را پيش از او برايش باز كنيد، فقط كافى است كه آروغ هاى بعد از نوشيدنى را در زمان مناسب و هنگاميكه با دوستانتان هستيد بزنيد.

2- نه گفتن

شما بايد تصميماتى كه به ذهنتان را مى رسد را انجام دهيد و بر طبق آنچه عقلتان به شما دستور مى دهد، عمل كنيد؛ حتى اگر اين كار سبب عصبانى شدن خانم شود. آقايون تصور مى كنند كه دخترخانم ها به دنبال نامزدهايى مى گردند كه او را بتوانند روى يك انگشت خود بچرخانند و هر چه كه مى گويند انجام دهد. اگر بخواهيد هميشه مطابق آنچه به شما ديكته مى شود، عمل كنيد، ديرى نخواهد گذشت كه رابطه تان كسل كننده و ملال آور مى شود. خانم ها به دنبال مردى هستند كه چيزى براى ارائه كردن در دست داشته باشد و بتواند عقايد و ملاحظات شخصى خود را در بحث ها وارد كند. آنها به دنبال مردى هستند كه شخصيت منحصر بفردى داشته باشد. اگر تمام زندگى يك مرد را تنها “همسرش” تشكيل دهد، آنگاه ديگر چيزهاى زيادى براى گفتن ندارد و برايش سورپرايزهاى زيادى باقى نمى ماند كه بتواند در مواقع ضرورى آنها را رو كند. حتى اگر همسر شما از آن دست خانم هايى باشد كه دوست دارند قدرت و كنترل خانواده را بدست بگيرند، باز هم بدش نمى آيد كه گه گاه با شما قدرت آزمايى و جدلى برابر داشته باشد. بنابراين اگر تا به حال تصور مى كرديد كه بايد كنترل تمام امور را به دست او بسپاريد، بهتر است از اين به بعد دست از اين كار برداريد؛ به منظور حفظ رابطه و نگه داشتن او حتماً نبايد خودتان را به يك خدمتكار خانگى دست آموز تبديل كنيد.

3-داشتن علاقه ى جنسى

كاملاً روشن است كه اگر يك رابطه، تنها به برقرارى روابط جنسى محدود شود، طرف مقابل احساس مى كند كه مورد سوء استفاده قرار مى گيرد؛ اما از سوى ديگر بايد اين امر را نيز در نظر گرفت كه يك خانم زمانيكه مى بيند شوهرش در مقابل او كنترل خود را از دست ميدهد و ابزار علاقه مى كند انگار دنيا را به وى داده اند. اگر همسر شما شاغل است و شب هنگام پس از يك روز سخت كارى و سرو كله زدن با ارباب رجوع و همكاران او را در خانه مى بينيد هيچ چيز جز معاشقه نمى تواند او را خوشحال كند؛ اين امر سبب مى شود كه او خودش را در راس تمام شادى هاى جهان قرار دهد. اگر او شغل حساس و با ارزشى دارد و در سمت مهمى قرار دارد، بهتر است شما شروع كننده ارتباط جنسى باشيد. اين امر به او اجازه مى دهد كه با خيال راحت از رابطه خود لذت ببرد.

4- مستقل بودن

شايد هميشه خانم ها به اين دليل كه همسرشان ادعا مى كنند سرشان بيش از اندازه شلوغ است، به آنها توجه كافى مبذول نمى دارند، وقت زيادى را در محل كار خود سپرى مى كنند و يا با دوست هاى خود خوش گذرانى مى كنند، ناراحت مى شوند. بايد توجه داشت باشيد كه اگر مى خواهيد همسرتان در كنارتان باقى بماند، بايد مانند يك پرنسس با او رفتار كنيد؛ اما از طرف ديگر، همواره در نظر داشته باشيد كه اگر سرگرمى، تفريح و كارهاى ديگرى براى انجام دادن نداشته باشيد، ممكن است خانم احساس كند كه در حال خفه شدن در رابطه است. همان اندازه كه شما در رابطه نياز به فضا داريد، خانم ها نيز از آزادى خود لذت مى برند و شديداً به آن محتاج هستند. يك مرد مستقل و متكى به نفس در نظر خانم ها از جذابيت بيشترى برخوردار مى باشد. يك مرد محتاج و بدون آرزو هاى بزرگ، براى بيشتر خانم ها هيچ گونه جذابيتى ندارد. بنابراين شما مجاز هستيد كه با دوستان مختلف خود قرار ملاقات بگذاريد و شغل و سرگرمى مخصوص به خودتان را داشته باشيد.

5- حسود بودن

حسادت يكى از احساسات قوى به شمار مى رود. هر چند انسان ها نمى توانند ميزان دقيق حسادت خود را كنترل نمايند، اما مقدار كمى حسد، آن هم به طور گاه گاه و اتفاقى، به راحتى مى تواند حس جاذبه شما را در نظر او افزايش دهد. اگر شما نسبت به مردهايى كه با اوصحبت مى كنند، هيچ گونه عكس العملى از خود نشان ندهيد، او تصور مى كند كه به هيچ وجه برايش ارزش قائل نيستيد، به همين دليل به دنبال كسى مى رود كه اين خلا را برايش پر كند. اگر او در مورد يك همكار مذكر خيلى صميمى و يا مربى اش بازخواست نماييد، شايد در ظاهر به شما غر بزند، اما در باطن لبخندى بر لب هايش نقش خواهد بست. توجه: زمانيكه نوبت به حسادت مى رسد، مقدار كمى از آن مى تواند مثمر ثمر واقع شود، پس در خرج كردن آن به شدت صرفه جويى كنيد. از قدرت فوق العاده آن با خبر شويد: او مى تواند عاشق مردى شود كه نسبت به دارايى هاى شخصى او حساس بوده و از آنها محافظت كند.

6-آسيب پذيرى گاه به گاه

هر انسانى دوست دارد كه احساس كند ديگران به وجود او نيازمند هستند و از آنجايى كه كمتر اتفاق مى افتد يك خانم بتواند از شوهر خود محافظت كند، بد نيست كه به او اجازه دهيد اين كار را از طريق روش هاى ديگر به شما اثبات كند. براى مثال بد نيست كه به او اجازه دهيد تا به شما گوشزذ كند نياز به جوراب هاى بيشترى داريد، يا اينكه هميشه يادتان مى رود رخت ها را به خشك شويى ببريد، و براى بستن كروات خود به كمك او احتياج داريد. شايد احمقانه به نظر برسد اما گاهى اوقات همين موارد ساده و پيش پا افتاده سبب مى شود كه او احساس بهترى نسبت به خودش پيدا كند و بيش از پيش جذب شما شود. البته اين امر بدان معنا نيست كه سعى كنيد از او براى خود يك مادر بسازيد – هر چند او از اين كار بدش نمى آيد – اما اين امر شايد جزء آخرين چيزهايى باشد كه او انتظارش را از شما دارد؛ فقط زمانيكه نياز به كمك داشتيد و احساس مى كرديد كه او مى تواند به شما كمك كند، از او درخواست همكارى كنيد. با اين كار بدون شك به او احساس قدرت، سودمند واقع شدن، و مهم بودن دست خواهد داد. اغلب مردها تصور مى كنند كه براى كشاندن خانم ها به سمت خود بايد از خودشان يك قهرمان دست نيافتنى بسازند، اما اين امر صحت ندارد. مقدارى نيازمندى و كمك خواستن سبب مى شود كه شما در نظر او تا حدى آسيب پذير جلوه كنيد، و در چنين موقعيتى تمام خانم ها حاضر ايستاده اند تا به داخل رابطه شما آمده و به شما كمك كنند.

7-پنهان كردن احساسات

شايد او هميشه اعتراض مى كند كه چرا نبايد بداند كه شما در حال فكر كردن به چه موضوعى هستيد. شايد دوست داشته باشد بداند كه در طول روز و در محل كار براى ما چه اتفاقاتى رخ داده، شايد هميشه از شما بخواهد تا در مورد همه چيز با او صحبت كنيد، و به اصطلاح سفره دلتان را براى او باز كنيد تا بتواند به عميق ترين نقطه از احساساتتان دسترسى پيدا كند. شما مى دانيد كه خانم ها با دوست هاى دختر در مورد جزييات تمام مسائل به خصوص در مورد نگرانى هاى خود، صحبت مى كنند. به همين دليل اگر بخواهيد تمام احساست خود را در مقابل او بازگو كنيد، خيلى راحت مى تواند به شما نمره دهد. در برخى مواقع اگر كمى از او دورى كنيد و خود را كمى اسرار آميز جلوه دهيد، او علاقه بيشترى به شما پيدا خواهد كرد. نكته جالب اينجاست كه خودش به شخصه براى پيدا كردن حقيقت تلاش مى كند. خانم ها لذت مى برند تا بدون اينكه شما به آنها چيزى بگوييد، خودشان بتوانند از اسرار شما سر در بياورند. شايد آنقدرها هم كه شما تصور مى كنيد از اين كار متنفر نباشد.

8-سرتاپاى او را وارسى كنيد

خانم ها به اندازه آقايون دوست دارند كه ديگران آنها را به خاطر توانايى هاى ذهنى و عملى شان تحسين كنند، و زمانيكه كارى را درست انجام دادند مورد تشويق قرار بگيرند؛ آنها در چنين حالتى انتظار ترفيع رتبه و تشويقى نيز دارند. اگر يك خانم با حالت جذابى صحبت ميكند دلش مى خواهد مورد توجه قرار بگيرد. البته اين امر به شرايط و كسانيكه به او توجه مى كنند هم بستگى دارد. اما زمانيكه نوبت به مردى مى رسد كه خانم دوستش مى دارد، با كمال ميل به او اجازه مى دهد كه كليه متعلقاتش را چك كند. خانم ها هم مانند آقايون از تعريف و تمجيد لذت مى برند. اگر به او توجه كنيد او واقعا خوشحال مى شود و اين خوشحالى شما را به هر كجا كه بخواهيد خواهد رساند.

9-هميشه بهترين رفتارهايتان را رو نكنيد

هر چند خانم ها در بيشتر موارد، زمانى كه غر زدن هايشان را شروع مى كنند كاملاً جدى هستند، (به ويژه زمانيكه آشغال غذاهاى خود را روى ميز بگذاريد و يا جوراب هايتان را برنداريد) اما بايد اين امر را هم در نظر داشته باشيد كه اگر بخواهيد هميشه با او موفقت كنيد و مطابق خواسته هايش رفتار كنيد، او دلش براى خود واقعى شما تنگ خواهد شد. اين دست رفتارها به دو قسمت تقسيم مى شوند: آنهايى كه خود واقعى شما را نمايان مى سازند و آن دسته اى كه شما را به او نشان مى دهند. از آنجايى كه ما كاملاً واقف هستيم كه خانم ها نيازمند توجه هستند و همين توجه باعث جذب خانمها به آقايون مى شود، اين احتمال وجود دارد كه برخى رفتارهاى منحصر بفرد شما باعث شود تا گل لبخند را بر روى لب هاى او بنشاند و در وجود او جذابيت بيشترى نسبت به شما ايجاد نمايد. بنابراين هيچ گاه نبايد به ظاهر صحبت هاى او توجه كنيد؛ در بيشتر مواقع او شما را فقط به خاطر وجود خودتان دوست مى دارد.

منبع:سايت مردمان