ماجرای شیعه شدن گروه مبلغین وهابی در کشوری که یک شیعه هم نداشت

به گزارش رهیافتگان: سهیل اسعد مبلغ مشهور شیعه در امریکای جنوبی و قهرمان سری مستندهای جهانشهری‌ها (ساخته دکتر شهاب اسفندیاری) می‌گوید: اولین باری که به کشور بولیوی سفر کردم یک نفر هم پیرو اهل بیت(علیهم السلام) در این کشور وجود نداشت.
نخستین مکانی که با مسلمانان بولیوی ملاقات کردم در مسجدی وهابی در شهر لاپاز بود. رئیس این گروه وهابی فردی بولیوی‌الاصل بود که ۱۰ سال در عربستان سعودی درس خوانده بود و من هم که در قم دوره‌های طلبگی را گذرانده بودم فضا را برای تبلیغ مناسب ندیدم و از رئیس این گروه وهابی خواستم که با هم ضیافت ناهاری داشته باشیم. او هم قبول کرد.
در لابه‌لای صحبتمان بود که از من در خصوص بحث کربلا، عاشورا، سینه‌زنی و گریه کردن برای امام حسین(علیه السلام) پرسید.
بعد از گذشت نیم ساعت صحبت کردن در این خصوص اشک‌هایش جاری شد و از من خواست تا در مسجد و برای سایر وهابیون این کشور نیز صحبت داشته باشم. حدود ۱۰ روز برای این گروه وهابی مشغول سخنرانی در رابطه با امامت و ولایت بودم.
پس از آن نیز تعدادی کتاب در رابطه با اهل بیت(علیهم السلام) به آن‌ها هدیه دادم. بعد از گذشت شش ماه از این جریان به من ایمیل زدند و گفتند که ۲۰ نفر از این گروه وهابی، شیعه و از پیروان اهل بیت(علیهم السلام) شده‌اند.
این جریان اولین مرحله کاشت بذر تشیع و مکتب اهل بیت(علیهم السلام) در بولیوی بود که اکنون نیز یک خانواده از آن گروه در قم مشغول تحصیل دروس طلبگی هستند.