اشاره:

مسیحیان بسیاری به پیشگویی حوادث آخرالزمان پرداخته اند. حوادثی چون بازگشت عیسی(ع)، وقوع جنگ آرماگدون، ورود ضد مسیح، دوران محنت، رهایی و بسیاری بلایای طبیعی. این مطلب حاوی فهرستی از پیشگویی هاست که پیشگویان آنها احتمال می دهند بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ روی دهند. در گذشته نیز پیشگویی های بسیاری از این دست صورت گرفته که همگی در یک نکته مشترک بودند: هیچ یک به واقعیت نپیوستند. احتمال دارد بسیاری (یا حتی هیچ یک) از پیشگویی های حاضر نیز به حقیقت نپیوندند.

پیشگویی های آینده نزدیک

جنبش کشیش های وابسته به ماری۱ اعلامیه ای با این عنوان صادر نمود: «چرا من هنوز می گریم؟» این اعلامیه ظاهراً به نقل از مریم مقدس می گوید:

انسان بیش از همیشه فاسد، ملحد، شرور و ظالم می شود. تنبیهی سخت تر از طوفان نصیب این بشر بیچاره و گمراه خواهد شد. آتش از آسمان زبانه می کشد و این نشانه این است که «عدالت خدا»، زمان ظهور خود را قطعی نموده است.

متأسفانه در این اعلامیه زمان شروع این همه سوزی مشخص نشده است.

«دنیل دل مایو»۲ عقیده دارد بشقاب پرنده ها در طول تاریخ به زمین سرکشی کرده اند. هدایت این سفینه ها را موجودات هوشمندی در دست دارند که کره خاکی را آفریده اند. او معتقد است در زمین نیروهایی وجود دارند که سعی می کنند به ما بگویند به زودی مورد هجوم بیگانگان قرار خواهیم گرفت. سپس کل بشریت متوجه آماده سازی خود و طغیان علیه چنین حمله ای خواهد شد. اما، در واقع، «تهاجم» توسط عیسی مسیح و سربازانش که برای نجات زمین بازمی گردند صورت می گیرد.

گروه ناشران «تیندل هاوس»۳، «باشگاه غیب گویی متروک»۴ را ایجاد نموده اند. آنها در ژانویه سال ۲۰۰۴ به پنج حادثه در سال ۲۰۰۳ اشاره کرده و معتقدند این حوادث علائم حتمی پایان زمان در آینده ای نزدیک هستند:

۱. اسرائیل در حال ساختن دیوار ۳۲۰ مایلی حائل است تا خود را از سرزمین فلسطینیان جدا کند.

۲. سقوط صدام حسین که احتمالاً موجب بازسازی شهر بابل خواهد شد.

۳. ژاک شیراک، رئیس جمهور فرانسه پیشنهاد ایجاد یک «گروه پیشگام» در اتحادیه اروپا، به صورت مجزا از گروه اصلی، را ارائه کرد. این حرکت می تواند همان پیشگویی ده پادشاه که در کتاب دانیال نبی به آن اشاره شده است، باشد.

۴. این گروه احساس می کند کلیسای اسقفی آمریکا، با حرکت به سمت حقوق مساوی برای همه، بخش هایی از کتاب مقدس را نادیده می گیرد. براساس کتاب مقدس، ارتداد یکی از علائم آخرالزمان است.

۵. آنها فکر می کنند روی کار آمدن «ولادمیر پوتین» و حزبش، ممکن است به بازسازی روسیه و تبدیل شدن آن به بازیگر برجسته ای در صحنه جهان منجر شود. همانگونه که در کتاب «حزقیال نبی» پیشگویی شده است.

کلیسای سنتی کاتولیک آمریکا پیشگویی می کند «سه روز ظلمت» در اندک زمانی زمین را فرا می گیرد. علامت هشداردهنده این واقعه، صلیبی است که در آسمان نقش می بندد و همه آن را می بینند:

… دروازه های آسمان باز خواهد شد و شیطان وارواح اهریمنی آزاد گشته و اجازه می یابند محدودیت در زمین سیر کنند. سه روز تاریکی مطلق حکمفرا خواهد بود.

گویی زمان متوقف شده است. تنها منابع روشنایی، شمع هایی خواهند بود که با تشریفات سنتی کلیسای کاتولیک تقدیس شده اند

.

«آگیپ پرس»۵ گزارش داد اسقف «هوای هریس»۶ ۷۳ ساله، از اولین پرستشگاه موقت وابسته به عید پنجاهه در شهر «الکتون» ایالت مریلند می گوید:

آنچه من می بینم واقعیت یافتن کتاب مقدس در برابر دیدگانم است.

براساس این گزارش آنچه او بعد از این منتظر آن است بازگشت مسیج به عنوان منجی یهودیان می باشد

.

سایت« Prophecykeepers.com » بیان کرد در پی حقیقت یافتن پیشگویی ها، در ۳۱ ماه می سال ۲۰۰۳، خورشید در حالی که حلقه ای نادر از نور یا حلقه ای از کسوف آتش تشکیل داده بود، به صورت یک پارچه خاکستر بر فراز اروپا و خاورمیانه ظاهر گشت. آنها پیشگویی کرده اند که سیکل ویرانگر پیشگویی های کتاب مقدس آغاز شده است.

۲۰۱۲ـ۱۹۹۸: «گوردن میشل اسکالیون»۷ حوادث و فجایع عمده را اینگونه پیشگویی می کند: گرم شدن کره زمین، آب شدن توده های یخ قطب، زلزله، فوران آتشفشان و غیره

.

۲۰۰۹ـ۱۹۹۹: «جری فالول» در ژانویه سال ۱۹۹۹ پیشگویی کرد عیسی مسیح تا ده سال دیگر ظهور می کند، اما قبل از آن ضد مسیح می آید. فالول با اشاره به ضد مسیح گفت:

آیا او زنده است؟ احتمالاً. چون در دوران محنت و رنج ظاهر گشته و خود را مسیح معرفی می نماید. او مطمئناً یک یهودی است و مطمئناً خود را مسیح معرفی می کند. و چون عیسی مسیح به زودی خواهد آمد و او در آن زمان انسان بالغی است، پس باید الان جایی در این زمین زنده باشد.

در پی این سخنان، خاخام جیمز رابین اظهار داشت، مسیحیان باید نسبت به چنین اظهارنظرهایی محتاط باشند. وی گفت سخن فالول نمایشگر بعضی مخالفت های تاریخی و پنهان با یهودیان است. فالول بعداً به خاطر گفته هایش عذرخواهی کرد.

قرن بیست و یکم: «توماس چیس»۸ پیشگویی کرد زمانی که جمعیت زمین به ۶۶/۶ میلیارد نفر برسد، جنگ آرماگدون رخ می دهد. در سال ۱۹۹۹ جمعیت کره زمین به ۶ میلیارد نفر رسید.

۶ آوریل ۲۰۰۵: «وارن جف»۱۰، پیشگوی کلیسای بنیادگرای مسیح، در سال های اخیر حداقل سه بار به پیشگویی آخرالزمان پرداخته است. او پیروانش را جمع کرده تا همگی به سوی آسمان بالا روند. پیشگویی های او تاکنون واقعیت نیافته است. جف دلیل آن را برعهده اعضا می داند. گفته می شود او منتظر حادثه ای مهیج در ششم آوریل سال ۲۰۰۵ است. این تاریخ یکصد و هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس این کلیسا توسط جوزف «اسمیت» است.۱۰

سال ۲۰۰۶

«میشل دروزین» در کتاب خود با عنوان: کد کتاب مقدس می نویسد:

کدهای کتاب مقدس حوادث آینده را به خوبی مشخص کرده اند. در کتاب مقدس به صورت رمز به «قتل عام جهانی» و «جنگ جهانی» اشاره شده است و براساس کدها هر دو این حوادث در سال ۲۰۰۶ رخ خواهند داد.

«آنی استانتون» برخورد یک شهاب سنگ را به زمین پیشگویی کرده که در پی آن عیسی(ع) باز می گردد و دوره هزار ساله صلح آغاز می شود.

براساس نوشته «ساندی تایمز»، یک گروه مذهبی با نام «خانواده» پایان جهان را در سال ۲۰۰۶ انتظار می کشند. گفته می شود اعضای این گروه مشغول ذخیره غذا هستند و می خواهند در غاری در هند مخفی شوند.

به پیش بینی «ویکلی ورلد نیوز»، در سال ۲۰۰۶ بمب های هیدروژنی در لندن، واشنگتن و تلاویو منفجر خواهند شد و این شروع جنگ آرماگدون خواهد بود.

۲۰۰۷: باز به پیش بینی «ویکلی ورلدنیوز»، در ساعت ۷ روز هفتم از هفتمین ماه تقویم عبری که برابر است با سال ۲۰۰۷ میلادی مسیح همزمان در اورشلیم، بغداد، واشنگتن، مسکو و همه پایتخت های جهان ظاهر می شود.

سال ۲۰۰۸

۲۱ مارس ۲۰۰۸: گروه انگلیسی «شاهدان لرد»۱۱ بعداز محاسبات طولانی به این نتیجه رسیدند که شروع آرماگدون در این تاریخ خواهد بود و در این نبرد سه چهارم جمعیت جهان از بین می روند. این اتفاق درست ۶۶۶ ماه عبری پس از تأسیس سازمان ملل در سال ۱۹۴۵ است.

۶ آوریل ۲۰۰۸: «فیلیپ بی. براون»۱۲ پیشگویی کرده بود که دوران محنت بزرگ با ظاهر شدن دو نمونه از شواهد کتاب مکاشفه در هفتم آوریل سال ۲۰۰۱ آغاز می شود. او همچنین پیشگویی کرد شروع سلطنت هزارساله عیسی(ع) از ششم آوریل سال ۲۰۰۸ خواهد بود.

۲۹ آگوست سال ۲۰۰۹: «جان داچمن»۱۳ ادعا می کند اخترشناس رصدخانه «مونت ویلسون» است. او ظاهراً معتقد است که ستاره کوچکی در حال عبور از ابر ارت، یعنی جایی مجاور منظومه شمسی که ستاره های دنباله دار از آن جا سرچشمه می گیرند، است. داچمن می گوید: نیروی گرانش این ستاره یک سوم ستاره های دنباله دار را ـ بیش از یک میلیون ستاره ـ به سمت خورشید می کشاند. او پیشگویی می کند زمین مورد اصابت صدها ستاره دنباله دار قرار می گیرد که قطرشان ۱۰۰ تا ۹۰۰ متر می باشد. او انتظار دارد برخوردها در ۲۹ آگوست سال ۲۰۰۹ صورت پذیرد.

۲۰۱۰ : فیل استون از مؤسسه « Bibe Time » بازگشت مسیح را ۲۰۰۰ سال بعد از زیارت او از معبد در سن ۱۲ سالگی در سال ۱۲ میلادی تخمین می زند و چون تقویم کتاب مقدس تقریباً کوتاه تر از تقویم شمسی است، وی سال ۲۰۱۰ را مشخص نموده است. احتمالاً وضعیت وخیم تر از پیش بینی استون است. چون بیشتر دین پژوهان معتقدند عیسی(ع) ۴ تا ۷ سال قبل از میلاد متولد شده است. یعنی پیشگویی این فرد باید زودتر به حقیقت برسد.

پی نوشت:

منبع: www.reigioustoerance.org

۱. The Marian Movement Priests.

۲. Danie D Maio.

۳. Tyndae House Pubishers.

۴. eft Behind Prophecy Cub.

۵. Agape Press.

۶. Haey Harris.

۷. Gorden Michae Scaion.

۸. Thomas Chase.

۹. Warren Jeff.

۱۰. این تاریخ نیز سپری شد و ظاهراً اتفاقی رخ نداده است.

۱۱. ord’s Withesses.

۱۲. Phiip B. Brown.

۱۳. John Dutchman.

مترجم: ف. شفیعی سروستانی

منبع :موعود – شهریور ۱۳۸۴، شماره ۵۶ –