مهتاب على مرادى

نوشته‌ها

چگونه به همسرتان نزدیکتر شوید؟

 چه طور مى‌شود برخى از زوج‌ها، سال‌ها با عشق و علاقه کنار یکدیگر زندگى مى‌کنند و از کنار هم بودن، احساس خرسندی می‌کنند؟ بهتر است بدانید زوج‌هایى که عاشق یکدیگرند و به اصطلاح براى هم مى‌میرند، در زندگى خود تکنیک‌هایى را اجرا مى‌کنند که متاسفانه دیگران از آن بى خبرند. آنان هر لحظه از زندگى خود را به دنبال یافتن راه هایی هستند تا بیشتر به هم نزدیک شده و عشق و محبت‌شان نسبت به یکدیگر بیشتر شود. هنگامى که به زوج‌هاى موفق و خوشبخت مى‌نگرید به زودى در مى‌یابید همه آن‌ها براى داشتن یک رابطه عاشقانه، دست روى دست نمى‌گذارند، با تمام وجود تلاش مى‌کنند و همواره شعله عشق را در قلب یکدیگر روشن نگه مى‌دارند. در این جا به بعضى از تکنیک‌هایى که این زوج‌ها در زندگى مشترک خود به کار مى‌گیرند، توجه کنید:

۱-عاشق یکدیگر هستند

رابطه این زوج‌ها، بسیار عاشقانه و صمیمی است و بدون هیچ گونه چشم داشتى به یکدیکر عشق مى‌ورزند. اغلب آن‌ها علاوه بر آن که شریک زندگى هم هستند، مانند یک دوست و رفیق صمیمى، با یکدیگر بر خورد مى‌کنند. در بیشتر موارد، رفتار، منش، احساسات، افکار، علایق و سرگرمى‌هاى مشابهى نیز دارند. از با هم بودن کاملا لذت مى‌برند و بدون هیچ گونه شک و تردیدى خیلى روشن و واضح ابراز احساسات مى‌کنند و علاقه قبلى خود را نسبت به طرف مقابل به زبان مى‌آورند. بنابراین چنین رابطه‌اى دوستانه و صمیمى‌اى راه را براى یک زندگى عاشقانه هموار خواهد کرد.

۲-براى هم وقت مى‌گذارند

على رقم همه کارهایى که با هم دارندمانند شغل،فرزندان و…باز هم اولویت اول زندگى آن‌ها همسرشان بوده وروزانه وقت خاصى را به یکدیگر اختصاص مى‌دهند.شاید مقدار زمانى که با هم هستند زیاد نباشد ولى آن چه اهمیت داردکیفیت رابطه آن هاست. آن‌ها ازحداقل زمان بیشترین نتیجه گیرى را مى‌گیرند.بنابراین رابطه عاطفى بین آن‌ها دو چندان خواهد شد.

۳-با یکدیگر به خوبى بر خورد مى‌کنند

زوج‌هاى موفق مى‌دانند چگونه نظرات خود را بیان کرده و چه طور اختلافات‌شان را ابراز کنند، بدون آن که طرف مقابل خود را ناراحت کرده و باعث رنجش او شوند. آن‌ها نسبت به یکدیگر خشمگین و عصبانى نمى‌شوند و با هم سازگار هستند. به گفته‌ها و صحبت‌هاى همسر‌شان با دقت گوش مى‌دهند، یکدیگر را کاملا درک مى‌کنند و در همه حال تکیه گاهى مطمئن براى ترس‌ها، نیازها وخواسته‌هاى هم هستند.

بنابراین براى داشتن رابطه‌اى سالم، ابتدا باید بدانید چگونه با یکدیگر صحبت کرده و ارتباط بر قرار کنید. تنها در این صورت است که همسرتان حالت تدافعى به خود نمى‌گیرد، شما را درک مى‌کند و در نهایت مى‌تواند از خواسته‌ها و نیازهاى شما مطلع شود.

۴-خود را دوست دارند

اگر مى‌خواهید کسى شما را دوست داشته و عاشق‌تان باشد، ابتدا باید خودتان را دوست داشته باشید. مطمئن باشید تا وقتى که خود را مستحقق “دوست داشتن”ندانید هیچ کس قادر نیست به شما علاقمند شود. اگر هم این اتفاق بیافتد، به زودى آتش او فرو کش خواهد کرد. هنگامى که شما به خود مطمئن نیستید و اعتماد به نفس لازم را ندارید، بعد از مدتى گرفتار احساسات منفى از قبیل حسادت، بد بینى و… شده و سرانجام باعث فروپاشى رابطه‌تان مى‌شود. اعتماد به نفس به طرف مقابل نشان مى‌دهد شما فردى توانا و قدرتمند هستید و کاملاً با میل و رغبت در کنار او زندگى مى‌کنید و هیچ چیز دیگرى شما را مجبور به حفظ این رابطه نکرده است.

۵-دستان یکدیگر را مى‌گیرند

با لمس کردن، پیام‌هاى زیادى مانند عشق، دوستى، صمیمیت، اطمینان و حمایت… را مى‌توانید به همسرتان انتقال دهید. همه افراد بشر، براى داشتن روحیه سالم و شاد نیاز به این دارند که مورد محبت واقع شوند. لمس کردن مى‌تواند فشار خون را پایین بیاورد و نوعى ماده شیمیایى در مغز تولید کند که باعث ایجاد پیوندى عمیق‌تر شده و شما را از لحاظ عاطفى هر چه بیشتر به یکدیگر نزدیک‌تر کند. با بکار بردن این تکنیک‌هاى ساده ولى بسیار مهم مى‌توانید بهتر یکدیگر را درک کنید، بیشتر به هم نزدیک شوید و بالاخره به یک زندگى عاشقانه و شاد دست یابید. از همین لحظه این تکنیک‌ها را امتحان کنید تا شاهد نتایج شگفت‌آور در زندگى‌تان باشید.

مترجم: مهتاب على مرادى

منبع: سایت راسخون